Loading...
Sending a thanks for the Pitt Emergency Veterinarian Clinic here in Greenville. We are so fortunate to have such...

AP Top 10 HS Football _ How They Fared

AP Top 10 HS Football _ How They Fared

Loading…

By The Associated Press

Friday, November 2, 2018

Results for the teams ranked in The Associated Press Texas high school football poll.

Class 6A

1. Allen (8-0) vs. Prosper, Friday.

2. Galena Park North Shore (8-0) at Beaumont United, Saturday.

3. Converse Judson (7-0) at SA East Central, Friday.

4. Longview (8-0) at Tyler Lee, Friday.

5. Duncanville (8-0) at Richardson, Friday.

6. Southlake Carroll (8-0) at FW Eaton, Friday.

7. Katy (7-1) at Katy Mayde Creek, Friday.

8. Austin Westlake (7-1) at Austin Anderson, Friday.

9. Cypress Ranch (8-0) at Bryan, Friday.

10. Lake Travis (6-1) at Buda Hays, Friday.

Class 5A

1. Aledo (8-0) at Joshua, Friday.

2. Dallas Highland Park (8-0) vs. Lancaster, Friday.

3. Denton Ryan (8-0) at Grapevine, Friday.

4. Fort Bend Marshall (8-0) vs. Houston Northside, Saturday.

5. Lufkin (7-1) vs. Conroe Caney Creek, Friday.

6. Hutto (7-0) vs. Manor, Friday.

7. Lubbock Cooper (8-0) vs. Abilene Wylie, Friday.

8. Alvin Shadow Creek (7-0) vs. Fort Bend Hightower, Friday.

9. Frisco Reedy (9-0) idle.

10. College Station (7-1) vs. Tomball, Friday.

Class 4A

1. Carthage (8-0) at Henderson, Friday.

2. Argyle (8-0) vs. Anna, Friday.

3. Liberty Hill (6-1) at Taylor, Friday.

4. Waco La Vega (6-2) vs. Brownwood, Friday.

5. Cuero (7-1) vs. Geronimo Navarro, Friday.

6. Midlothian Heritage (7-1) vs. Waxahachie Life, Friday.

7. Sealy (8-0) vs. West Columbia, Friday.

8. Texarkana Pleasant Grove (7-2) at Longview Spring Hill, Friday.

9. Jasper (8-0) vs. Cleveland Tarkington, Friday.

10. Glen Rose (7-1) idle.

Class 3A

1. Newton (7-0) at Corrigan-Camden, Friday.

2. Gunter (8-0) vs. Henrietta, Friday.

3. Goliad (7-1) at Edna, Friday.

4. Brock (7-1) vs. Boyd, Friday.

5. Canadian (7-1) at Dimmitt, Friday.

6. Childress (7-1) at Spearman, Friday.

7. Clifton (9-0) idle.

8. Gladewater (7-1) at Gladewater Sabine, Friday.

9. Franklin (6-1) at Diboll, Friday.

10. Jefferson (8-0) at Hooks, Friday.

Class 2A

1. Mason (8-0) at Harper, Friday.

2. Wellington (8-0) at Memphis, Friday.

3. Mart (7-1) at Dawson, Friday.

4. Shiner (8-1) idle.

5. New Deal (7-0) at Post, Friday.

6. Falls City (8-0) at D’Hanis, Saturday.

7. Price Carlisle (8-0) vs. Big Sandy, Friday.

8. Muenster (7-2) at Era, Friday.

9. Refugio (6-2) vs. Ben Bolt, Friday.

10. Iraan (8-0) at McCamey, Friday.

Loading…