3rd GRADE

Principal’s List

Jayce Batchelor, Chelsea Edwards, Serenity Evans, Madison Hill, Axton Horton, Wilson Hunter, Sarah Jenkins, Adelynn Johnson, Arly Jones, Elaina Jones, Ella Jones, Braylei Kennedy, Jessie Kennedy,Paulina Lozano, Chesney Miller, Maryella Mobley, Kolbie Morrison, Cameron Parker, Alexa Ponce, Lily Powell, Alexandra Rapalo, Braxton Raynor, Karsyn Raynor, Ryder Rognlie, Genessis Padilla, Ellisan Smith, Joseph Stebbins, Emma Stephens, Samantha Turner, and Hannah Whaley.

Honor Roll

Natalie Ballard, Timothy Ballard, Jeremiah Bizzell, Josiah Bradshaw, Bentley Castillo, Jonathan Chavez, Paytin Cowan, Silas Dukes, Owen Edwards, Makenzie Frizzelle, Anthony Futrell, Ava Greene, Whitney Hinson, Emily Houston, Carolina Hufflin, Alicia Jackson, Parker Kornegay, JJ Melendez, Brayden Moore, Allan Nicolas Canas, Colin Jack Quinn, and Jarrod Thomas.

4th GRADE

Principal’s List

Bella Aldridge, Marlee Bullock, McKinley Davis, Brynn Keffer, Tonantzin Martinez Marquez, Carson Outlaw, Anabella Parker, Evelyn Samayoa, Devin Southerland, and Taylor Whaley.

Honor Roll

Peyton Browe, Jordan Browning, Mackenzie Buchanan, Camden Casteen, Desarey Castillo, Eli Costin, Braxton Drinkwater, Elliott Evans, Miley Fleet, Branson Frazelle, Jaxon Griffin, Riley Harper, Harlan Holmes, Gavin Lanier, Rylie McIntee, Zoey Norris, Anais Pablo Antonio, Macie Sanderson, Mary Sholar, Aidan Thompson, Peyton Whaley, and Justin Yates.

5th GRADE

Principal’s List

Brayden Cartwright, Ava Evans, Sarah Hawkins, Charlotte Hill, Mary Blake Hunter, Eli Kennedy, Arden Kildow, Gage Kildow, Berkley Marshburn, Reagan Sanderson, and Addison Teachey.

Honor Roll

Olivia Acevedo, Maddox Albertson, Jaylene Alvarez, Jacob Bradshaw, Charley Grace Brown, Zoey Dula, Liam Greene, Carly Holmes, Brayden Jones, Mary Jones, Kiersten Lane, Greyson Padrick, Ernest Rucker, Genesis Sauceda, Michael Spence, JJ Street, Ben Sutton, and Aiden Whaley.

6th GRADE

Principal’s List

Sofia Andino.

Honor Roll

Anthony Alonso Ruvalcaba, Brayden Bostic, Roman Byrd, Demaree Fowler, Nicole Garcia-Cordova, Silas Jarman, Dylan Johnson, Makenna Johnson, Destiny Jones, Kamea Kenan, Nicholas Lee, Paisley Madsen, Peyton Mobley, Allison Sawyer, and Elijah Serrano.

7th GRADE

Principal’s List

Leslie Alonso, Brody Blizzard, Gavin Holmes, Jayden Lanier, Stephany Lozano-Acero, Aaliyah Smith, Dylan Smith, Jaxon Taylor, Zoe Thigpen, Kylie Whaley, and Gavin Wiley.

Honor Roll

Heaven Carter, Nicholas Davis, Juliet Faulkner, Andrea Gomez, Owen Greene, Danni Jo Jones, Faiban Juarez Diaz, Madison Kornegay, Everett Miller, Oscar Ramirez Solis, Brandon Ramirez, David Samayoa, Alexis Shoemaker, Reagan Snyder, Hollyn Thigpen, and Greyson Williams.

8th GRADE

Principal’s List

Jenna Batchelor, Zoe Cavanaugh, Tucker Costin, Shawn Davis, Zakoya Farrior, Amiya Gregory-Harper, Luke Hall, Savannah Hill, Gavin Jarman, Kennedy Jones, Hannah Kennedy, Alberto Martinez, Kate Miller, Emily Sanchez Solorzano, and Jamey Street.

Honor Roll

Eduardo Almonte Gonzalez, Zachary Ball, Rebecca Beach, Tyler Brock, Bryson Brown, Damiry Carter, Samirya Carter, Alaina Garcia-De La Rosa, Lilliana Houston, Gavyn Kennedy, Crystal Martinez, Miles Mobley, JP Murphy, Presleigh Padgett, Gabriel Price, Crystal Reyes, Maddox Sandlin, Garrett Sholar, Madison Stevenson, Chloe Thigpen, Jack Tuck, and Janice Wilson.

The Duplin Times may be reached at duplinnews@ncweeklies.com